О страдању ливањских Срба често се говори на скуповима које организаује удружење Јадовно 1941.
Након трибине „Наше сећање – њихов вечни живот“, одржане 7. и 8. фебруара ове године у Ротердаму и Зандаму, на којој је, на позив Јадовна, учествовало и наше Удружење, страдање ливањских Срба нашло је своје место и у речима топле беседе др Немање Девића, над Шарановом јамом, на Велебиту, 20. јуна ове године, а оквору обележавања Међународног дана сећања на жртве комплекса логора смрти НДХ Јадовно-Паг.