ИЗДАВАШТВО

У циљу промоције свог рада и историје, као и свеколике баштине ливањских Срба, Удружење Огњена Марија Ливањска врши и издавачке послове. У том смислу, у издању (или суиздању) Удружења ОМЛ изашла су четири издања књиге Буда Симоновића Огњена Марија ливањска на српском језику, као и једно на енглеском језику, под називом The Fiery Mary of Livno. У организацији Удружења ОМЛ књига је представљена у више од 20 места у земљи и иностранству, а промоције ће се наставити и даље.

Извештаји и фотографије са одржаних промоција налазе се на сајту Удружења у рубрици Вести.

Такође, Удружење ОМЛ је издало и каталог Ливно и Ливњаци који прати изложбу „Срби Ливањског поља-трагови кроз векове“. Изложба је, од 2015. године, приказана у више од 20 места у земљи и иностранству.

Извештаји и фотографије о одржаним изложбама налазе се на сајту Удружења ОМЛ у рубрици Вести.

Крајем 2022. године Удружење ОМЛ је издало књигу Гордане Достанић Народна ношња Срба Ливањског поља у 19. и 20. веку. Сарадници на књизи су Јасна Вујичић и Иван Терзић. Помације књиге је, до јуна 2023. године одржана у: Етнографском музају у Београду, Трибини младих Културног центра Новог Сада и Народној и универзитетској библиотеци Републике Српске у Бања Луци.

Извештаји о промоцијама и фотографије приказани су на сајту Удружења ОМЛ у рубрици Вести.

Књига „Ливањски Срби-просвјетна и духовна заоставштина“, аутора  проф. Бранка Докића и Радована Јовића, изашла је из штампе крајем 2017.године, у издању УГ Слово, Бања Лука, а потом је промовисана у Бања Луци, Ливну и Београду.

Мотивисани и духовно инспирисани на заоставштини предака аутори су написали књигу вредну за нас данас, али и за наше потомке да се, читајући је и листајући, упознају са читавим низом претходних генерација које су стварале не само за актуелан тренутак него и за будућност. Књига хронолошки води кроз део историје ливањских Срба, говорећи о изградњи прве српске школе и православне цркве у врееме турске власти, о стваралачкој моћи Срба, пре свега трговачког слоја, који улаже лични напор и средства и гради институције и објекте који данас чине вредну заоставштину Срба.

Иако издавач књиге није Удружење ОМЛ уврстили смо је у наше Издаваштво имајући у виду тематику која је уско везана за прошлост ливањских Срба, као и уступање већине тиража Удружењу ОМЛ, а у циљу прикупљања средстава за пројекте које Удружење спроводи у Парохији врбичкој.

КАКО НАБАВИТИ КЊИГЕ:

Жељени број примерака можете обезбедити:

– електронском поштом достављањем података о томе коју књигу желите да набавите, колико примерака и на коју адресу да се испоручи (уз ваше трошкове поштарине, тј име лица које ће преузети уплаћену књигу) на адресуbonip.bg@gmail.com

– личним контактом са Николом Петровићем (тел: 064 615 5073 или емаил: bonip.bg@gmail.com)

Уплате из Србије извршити на динарски рачун Удружења Огњена Марија Ливањска код банке Интеса Београд број 160-380800-45 са позивом на број 2023 (као примаоца навести Удружење ОМЛ, а сврха уплате Прилог за књигу (обавеезно навести назив књиге коју наручујете).

Уплате из БиХ извршити на рачун Удружења Огњена Марија Ливањска код Уникредит банке Бања Лука број 55-172077032321-17 са позивом на број 2023 (као примаоца навести Удружење ОМЛ а као сврху уплате Прилог за књигу (обавеезно навести назив књиге коју наручујете).

Уплате из иностранства можете извршити на рачун Удружења Огњена Марија Ливањска код Банка Интеса АД, Београд, Република Србија, број РС 35160005400000298760, са позивом на број 2023 (као примаоца навести Удружење ОМЛ, Милана Ракића 14, Сурчин, Београд, Република Србија; ПИБ: 107802013; Матични број: 28095236, сврха: Прилог за књигу (обавеезно навести назив књиге коју наручујете).

Све потребне инструкције можете наћи овде: ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА БИЛО КОЈЕ ПЛАЋАЊЕ ИЗ ИНОСТРАНСТВА

Достава ће се извршити поштом на адресу коју наведете и која је у Србији, с тим што ћете трошкове поштарине платити са преузимањем књиге. Уколико ће у ваше име уплаћену књигу преузети нека особа, то може учинити на адреси: Сурчин, Милана Ракића 14.

Прилог по примерку књиге:

  • Огњена Марија ливањска (било да је реч о српском или енглеском језику) – 1000 РСД; односно 15 КМ; односно 10 ЕВРА или 15 УСД.
  • Ливно и Ливњаци 1000 РСД, односно 15 КМ, односно 10 ЕВРА.
  • Народна ношња Срба Ливањског поља – 2000 РСД, односно 30 КМ, одноно 20 ЕВРА, односно 30 УСД.
  • Срби Ливањског поља просвјетно-културна заоставштина – 1000 РСД, односно 15 КМ, односно 10 евра.